משלוח חינם בקנייה מעל 199 ש"ח
0 פריטים
עגלת קניות

סל הקניות שלכם ריק :(

אולי תוסיפו קצת צבע למטבח?

למבצעים ממש שווים>>
X

מה זה רוסטר?

מכירים את זה שאתם מכינים מנה שמצד אחד צריכה טיגון מקדים של חלק מהמרכיבים להשגת עושר הטעמים הרצוי ומצד שני גם מצריכה בישול ארוך בתוך התנור? מחפשים תבנית עמוקה המאפשרת תוצאות משובחות של צלייה בתנור לפרקי זמן ארוכים וגם הגשה אסתטית לשולחן? תבניות רוסטר (Roaster) מציעות בדיוק את הדברים האלו ועוד שלל יתרונות גסטרונומיים במטבח. 

בשנים האחרונות יש פריחה מסוימת במטבחים ישראלים של שימוש ברוסטרים, תבניות צלייה רב-גוניות ורב-שימושיות, כאשר בהחלט מדובר על כלי שיתרום לכם רבות במטבח ואשר עבור טבחים לא מעטים הוא ממש בגדר חובה. 

רשת Cook & Bake מציעה לציבור חובבי הבישול, למחפשי מתנות שימושיות ולכל מי שאוהב אוכל טעים ומושקע מגוון רחב של תבניות רוסטר לצלייה מושלמת ועבודה ורסטילית במטבח. רוסטר מלבני גדול, רוסטר מרובע קטן, רוסטר אובלי אסתטי במיוחד, סט בישול מלא הכולל גם תבנית רוסטר מעולה – את כל אלו תמצאו באתר ובשלל הסניפים של Cook & Bake ברחבי הארץ. 

 

מאפיינים של תבנית רוסטר

השאלה המרכזית כאן היא מה זה רוסטר בכלל? אז נסביר. תבנית רוסטר היא מוצר מטבח גאוני, המשלב בין מחבת לתבנית אפייה עם מכסה זכוכית ויכולות הולכת ושמירת חום איכותיות. תבנית רוסטר תהיה לרוב גבוהה יחסית, עם ציפוי נון-סטיק למניעת הידבקויות מזון ועם מכסה זכוכית או ללא מכסה כלל. רוסטרים מקצועיים מגיעים לעיתים גם עם רשת צלייה פנימית להרמת הבשר או מה שמבשלים מתחתית התבנית. 

תבנית רוסטר משמשת לצלייה, כאשר יתרון מובהק שלה הוא בכך שאפשר להשתמש בה גם על כיריים וגם בתוך התנור. למה זה טוב אתם שואלים? ובכן, דמיינו שאתם מתחילים להכין את המנה, על הכיריים (גז, חשמליות או אינדוקציה) אתם מטגנים בצל ועוד ירקות עבור המנה, כאשר בשלב הבא, במקום להעביר את כל מה שטיגנתם לתבנית אחרת או סיר אחר, אתם פשוט מכניסים את הבשר או את יתר המרכיבים לאותה תבנית, מתבלים, מכסים ומעבירים לתנור להמשך בישול – גאוני, יעיל וחוסך בשטיפת הכלים. 

השם של תבנית רוסטר מגיע מהמילה באנגלית לתהליך הצלייה, כי תבניות אלו מיועדות בעיקר לצלייה בתנור של בשרים ושאר מרכיבים, יחד עם יתר היתרונות של תבניות רב גוניות אלו. 

הדפנות הגבוהות של הרוסטר לא מיועדות רק כדי להכיל מרכיבי מזון רבים אלא גם כי כך נשמר בתוך התבנית יותר חום, נוזלים יכולים להצטבר והודות למכסה הזכוכית המוגבה נוצרים אדים והמזון מתבשל באופן עמוק, אחיד ואיכותי יותר, בעיקר בהקשר לתבשילי צלי ומתכוני בשר המצריכים בישול ארוך יחסית. רוצים אפקט ממשי של צליית בשר, הוסיפו לרוסטר רשת פנימית למניעת מגע ישיר עם הנוזלים ולסחרור אוויר חם מסביב למנה. באמת כלי בישול שיכול לעשות כל כך הרבה! 

 

מתאים גם להגשה אסתטית לשולחן

בניגוד לכלי בישול וצלייה אחרים, תבנית רוסטר מאפשרת לכם גם להכין את כל המנה בתוכה וגם מהווה כלי הגשה אסתטי, מרשים ולגיטימי לגמרי שאתם יכולים לשים על שולחן האוכל, גם החגיגי ביותר. כך תוכלו לפרוס בשר צלוי או עוף ממולא שלם, ישירות מהרוסטר ולקבל אפקט מרשים ולא רק עושר טעמים איכותי. מכסי הזכוכית של הרוסטרים שתמצאו באתר וסניפי Cook & Bake שומרים על חום המנה על השולחן ומוסיפים נופך דרמטי להגשה, כאשר אתם מרימים את המכסה וחושפים מנה עשירה ואטרקטיבית.