משלוח חינם בקנייה מעל 199 ש"ח
0 פריטים
עגלת קניות

סל הקניות שלכם ריק :(

אולי תוסיפו קצת צבע למטבח?

למבצעים ממש שווים>>
X

מהם סירים לכיריים אינדוקציה?

בישול על כיריים אינדוקציה הוא מאוד שונה מבישול על כיריים סטנדרטיות על בסיס גז או חשמל, כאשר לצד אלמנטים שונים כמו שליטה על החום ואופן יישום החום עצמו, אחד ההבדלים העיקריים הוא שרק סוגים מסוימים של סירים ומחבתות מתאימים ויעבדו על כיריים אינדוקציה. לכן בעת רכישת סירים חדשים, אם יש לכם כיריים אינדוקציה או אם אתם מתכננים לרכוש כאלו, קריטי להבין מהם סירים לאינדוקציה.

באתר ובסניפי Cook & Bake תמצאו מגוון רחב, מעוצב ואיכותי של סירים ומחבתות המתאימים בצורה מושלמת לעבודה גם עם כיריים בטכנולוגיית אינדוקציה, במבחר גדלים וצורות. כדי שתדעו לבחור נכון וחכם את הסירים הבאים שלכם, הכנו לכם מדריך המפרט מהם סירים לאינדוקציה ומה בכלל המשמעות של כיריים חדשניות ופופולאריות אלו.

האם הסירים שלכם מתאימים לכיריים אינדוקציה?

לפני שנעמיק בנושא לשמו התכנסנו כאן היום, נציין אילו סוגי סירים יעבדו על כיריים מסוג אינדוקציה. לאחר שנסביר את מהות הטכנולוגיה, הסיבה לכך שסירים מסוימים עובדים על כיריים כאלו ולעומת זאת אחרים לא יעבדו ולא יתחממו כלל, תהפוך לברורה ומובנת יותר.

באופן כללי, כאשר בוחנים האם סיר מסוים יעבוד על כיריים אינדוקציה, התשובה תלויה בחומר ממנו עשוי הסיר, בדגש על התחתית של הסיר אשר באה במגע עם משטח הכיריים. סיר אינדוקציה צריך שתהיה לו תחתית העשויה מחומר המסוגל לייצר אינטראקציה מגנטית עם הכיריים – אשר מחממות את הסיר באמצעות השראה מגנטית. לכן, כלל האצבע לגבי התאמת סיר מסוים לסוג זה של כיריים כולל את החומרים הבאים:

  • סיר או מחבת מברזל יצוק
  • סיר ברזל יצוק עם ציפוי אמייל חיצוני
  • סירים מנירוסטה / פלדת אל חלד – רוב הסוגים עובדים על אינדוקציה אך לעיתים יש כאלו שלא, אז שימו לב!
  • סירי נון-סטיק העשויים מנירוסטה או סגסוגת ברזל אחרת

לחלופין, סירים מהחומרים הבאים לא יעבדו עם כיריים אינדוקציה ולא יתחממו כלל:

  • סירי אלומיניום
  • סירים העשויים לגמרי מנחושת
  • סירים וכלי בישול מזכוכית
  • דגמים מסוימים של סירים העשויים משילוב של נירוסטה ואלומיניום וכמו כן סירי נירוסטה עם תכולת ניקל גבוהה

סימן הזיהוי לתאימות הסיר לכיריים אינדוקציה

בנוסף לחומר הגלם ממנו עשוי הסיר או לפחות התחתית שלו, מרכיב משמעותי במענה לשאלה מהם סירים לאינדוקציה הוא סימן הזיהוי והתאימות שצריך להיות מוטבע על הסיר. היום בתחתית של סירים ומחבתות מוטבע בצורה ברורה לאלו שימושים הם מתאימים. בבואכם לרכוש סיר לאינדוקציה, הפכו את הסיר וודאו שיש עליו סימון כתוב של אינדוקציה או באנגלית Induction. לרוב יצוין גם האם הסיר מתאים לבישול על כיריים גז, חשמליות ולהכנסה לתנור.

איך עובדות כיריים אינדוקציה

המרכיב האחרון בהבנה איזה סוגי סירים יתאימו לעבודה על כיריים האינדוקציה החדשות שלכם הוא להסביר לכם איך בכלל עובדות הכיריים החדשניות והמהפכניות האלו. כיריים העובדות בטכנולוגיית אינדוקציה הן חשמליות כוללות משטח זכוכית מחוסמת, לרוב שחורה, המותקן באופן שטוח ואסתטי מאוד על משטח העבודה במטבח. להבדיל מכיריים חשמליות עם זכוכית הקיימות כבר שנים, באינדוקציה אין כלל גופי חימום סטנדרטיים מתחת למשטח.

מהם סירים לאינדוקציה

כיריים אינדוקציה מחממות את הסירים והמחבתות שלכם באמצעות תהליך פיזיקלי של השראה מגנטית, אשר מניע את המולקולות המתכתיות המרכיבות את הסיר שלכם ויוצר חום. כיריים אלו חסכוניות יחסית בחשמל והן מאפשרות שליטה מדויקת מאוד בטמפרטורה שאליה אתם רוצים שהסיר יגיע – גם הודות לאופן החימום וגם הודות לשימוש במערכות שליטה ובקרה מדויקות בפלטת הבישול עצמה. המשטח בכיריים אינדוקציה לא מתחמם! כך שאפשר לגעת בו מבלי להיכוות, רק הסיר עצמו מתחמם. בדיוק בגלל ההשראה המגנטית היוצרת את חימום הסיר, הסיר עצמו חייב להיות ממתכת מגנטית.

שדרגו את המטבח שלכם בסירי אינדוקציה חדשים ואיכותיים, מבית המותגים הטובים והמשתלמים בעולם – באתר ובסניפי רשת Cook & Bake